Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan érthetném meg a komplex...

Hogyan érthetném meg a komplex számokat?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok (mérnöki), eddig alig értettem valamit. 2 hét múlva ZH, az oktató azt mondta, hogy bármilyen könyv jó, mert ezek csak az alapok. A ZH-ba az alábbiak lesznek: komplex számok összeadása, szorzása, trigonometrika alkalmatása, mátrixok szorzása, inverz mátrix, bázisok eldöntése és kooridáták kiszámítása, koord eresése, koord keresése, megoldása (vagy valami ilyesmi). Egy könyvre lenne szükségem, ahol az alapoktól elkezdni ezt. Nagyon sokat segítenétek, légyszi írjatok. Köszi szépen

2013. okt. 13. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Míg a könyvet megszerzed, nézz szét itt:

[link]

2013. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Bolyai könyvsorozatban van komplex számos rész.

A Bolyai-könyveknek megfelelően ez is szépen rávezet a dolgokra:


Sárközy András: Komplex számok


Más külön tankönyvet, példatárat nem ismerek, most a Vaterán sincs ez. De hátha antikváriumban megvan valahol.

2013. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben sokkal több is van, mint komplex számok:


[link]


-KA-

2013. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, nagyon rendesek vagytok. Mindenkit felpontoztam
2013. okt. 16. 03:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!