Mekkora a háromszögbe írható kör sugara, ha oldalai 10,24,26 vagy 16,8,13,6 8 cm-ek?

Segítene valaki a feladat kifejtésében, megoldásában?
2013. okt. 20. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

A végén T=s*r (fgv. tábla 59. oldal)

2013. okt. 20. 18:23
 2/3 anonim ***** válasza:

10, 24, 26 --> derékszögű.


10-r + 24-r = 26


34 - 2r = 26


2r = 8


r = 4 centiméter


A másodikat nem értem. 16,8,13,6 8 = ?


-KA-

2013. okt. 20. 18:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Már megvan, köszönöm :)
2013. okt. 20. 21:25