Egy kétjegyű szám egyik jegye kettővel kisebb mint a másik. Ha a jegyeit felcseréljük, a kétszeresénél 6-tal kisebb számot kapunk. Melyik az eredeti szám?


2013. okt. 21. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Eredeti szám:10(x-2)+x=11x-20

Felcserélt szám:10x+x-2=11x-2


2*eredeti=felcserélt+6

2(11x-20)=11x-2+6

22x-40=11x+4

11x=44

x=4

Eredeti szám első jegye:x-2=2

második jegye:x=4

Tehát az eredeti szám:24

2013. okt. 21. 22:13
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! :D
2013. okt. 22. 17:04