F (x) és g (x) függvény ábrázolása, függvény görbe, terület (? )


Sziasztok! Valaki tudna segíteni ebben a feladatban?

Az f(x) = x^2 + ax + b és g(x) = x^2 + bx + a függvényekhez (a > b)

pontosan egy olyan x(0) hely található, melyben a függvények görbéjéhez tartozó

érintők merőlegesek egymásra.

a) Ábrázoljuk a h(x) = f(x) − g(x) függvényt.

b) Számítsuk ki az f(x) és g(x) függvények görbéje, valamint az y tengely által közbezárt terület nagyságát.


2013. nov. 3. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

fx és gx függvények x0 pontbéli deriváltjának szorzata -1

Ekkor: (2x0+a)(2x0+b) = -1

Ennek az egyenletnek csak egy megoldása lehet tudván, hogy két egyenes metszi egymást, ekkor a diszkrimináns 0:

4(a+b)^2-16(ab+1)=0

Ebből: a=b+2

fx és gx függvényekben kicseréled a-t b+2 -re, fx - gx ekkor: hx = 2x-2

Ez a fv. x = 1 pontban rendelkezik zérushellyel, tehát 0 és 1 között integrálod (gx-fx) függvényt, ami pontosan 1.

Az ábrázoláskor egy lineáris függvényt kell ábrázolni, szerintem az menni fog.

2013. nov. 3. 16:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy az első válaszoló leírta:

[link]

2013. nov. 3. 18:46
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. nov. 3. 18:59