Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Logikai feladat, háromjegyű...

Logikai feladat, háromjegyű szám első és utolsó számjegye fel van cserélve (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valaki tudna segíteni nekem ebben a feladatban?

András meglátott egy reklámújságban egy igen kedvező árú gesztenyenyuszit. Amikor meg akarta vásárolni, döbbenten tapasztalta, hogy a pénztárnál 66 Ft híján az újságban feltüntetett ár kétszeresét számlázták. Miután panaszt tett, kiderült, hogy az újságban a háromjegyű ár első és harmadik számjegyét véletlenül felcserélték. Mennyit kell fizetnie Andrásnak, ha megveszi az árut?


2013. nov. 3. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezt feleslegesnek tartom megoldani. Csak egy csomó időt elvesz az ember életéből, és nem is fejleszti a logikus gondolkodást.

De hogy tudományosabban megmagyarázzam: Három ismeretlenünk van es két egyenletet tudok csak felírni. Tehát ez így nem oldható meg.

(100*a+10*b+c)*2-66=100*c+10*b+a


Ezzel az egyenlettel már megbizonyosodhat a tanár, hogy foglalkoztál vele, de nem lehet megoldani, mert három ismeretlen van benne.

2013. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm!
2013. nov. 3. 19:02
 3/15 anonim válasza:

Szia!


5 perc alatt megoldottam... a kedves #1 válaszaló nem vizsgált alaphalmazt, ugyan is a, b és c csak egyjegyű lehet, és csak a b lehet 0. Én felírtam, ha a=1, akkor c vagy 2a, vagy 2a+1, mert (az #1 válaszóló képlete alapján, ami jó) b=(-199a+98c+66)/10 ,ha c kisebb mint 2a(azaz ckisebb vagy egyenlő 2a-1el) akkor az eredmény negatív (ami nem lehet az alaphalmaz miatt) ha meg nagyobb mint két 2a+1(azaz nagyobb vagy egyenlő mint 2a+2), akkor az eredmény már biztosan nagyobb 9nél(ami nem lehet az alaphalmaz miatt) szóval csak 8 féle variáció maradt, amit be kell írni a képletbe, ebbe b=(-199a+98c+66):10 .

A 8 varriáció: a=1, ekkor c=2 vagy 3, a=2 ekkor c=4 vagy 5

,a=3 ekkor c=6 vagy 7, a=4 ekkor c=8 vagy 9.


Szépen beírogatod a képletbe (összesen kb 2 perc alatt meg is van), és ha beleesik az alaphalmazba(A:{0;1;2;...;8;9})

akkor az megoldás, nekem 1 jött ki, ha a=2 c=4 b=6.

Ell.:az árú 462 ft, ami elírva 264ft, 264*2-66=462.


Meg is lett oldva, mint írtam 5 perc alatt sikerül, és vagy 15 perc alatt sikerült ezt így begépelnem(rendesen megfogalmazva).


Ha segített legalább írj vissza, hogy tudjam, hogy a munkább nem volt hiába való, ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, akkor írj.


Utoljára nekem is lenne egy kérdésem: honnan van ez a példa? :D

2013. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

* munkám


Elírtam :S

2013. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. elvileg helyes a megoldás. amugy egy feladat lapon volt az interneten amit gyakorlás céljából oldottam meg de ezzel nem boldogultam
2013. nov. 6. 17:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Így van, az első válaszoló nem vizsgált alaphalmazt, mert nagyon lusta, és inkább ettől izgalmasabb feladatokat oldana meg, de hogy ne maradjon üresen a lap, azért "írogatott" valamit. :)
2013. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

#3 as vagyok

Nem azért utolsó, de nagy valószinüséggel az első vagy, hogy miért:

- ugyan annyi %os vagy

- névtelen vagy

-és egy "lejárt" kérdésre adtál választ(inkább válasz kritikát), mivel már régi, így nincs az első oldalon, és így te a "Megváloszoltjaid" alatt láthetad ezt a kérdést legfölül.


Nem akarok vitatkozni, a tények azok tények.

-Hogy miért jó neked, hogy azt a végén kiírtad?

-Mert így legalább úgy állítod be magad a végére, mint ha te is tudtad volna, pedig az első válaszodban nem ez látszik.


Persze ez nem zárja ki, hogy biztosan ugyan az az ember vagy, de statisztikailag ez kicsit nagy véletlen...

2013. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

99,9%, hogy ugyan az vagy!(átvitt értelem, érsd: szinte tuti)


Leujjaztam a válaszod(az egyiket), és mindkettőnél ment le 1-el a %.


Lebuktál, sajnálom...

2013. nov. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen magamról beszéltem egyes szám harmadik személyben. Hogy te mekkora feneket képes vagy keríteni egy aprócska dolognak.

A tényen akkor sem változtat, unalmas feladat. És igen, fogalmam sem volt, hogyan lehetne megoldani. És most hivatalosan kinyújtom a nyelvem!

De ettôl függetlenül diplomás vagyok és jól keresek. És engem ne tegezzen senki! :P

De azért szeretem az ilyen nyomozó típusú embereket, mint amilyen te vagy.

2013. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Bocs, szeretek összefüggéseket keresni :D
2013. nov. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!