Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Logikai feladat, háromjegyű...

Logikai feladat, háromjegyű szám első és utolsó számjegye fel van cserélve (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valaki tudna segíteni nekem ebben a feladatban?

András meglátott egy reklámújságban egy igen kedvező árú gesztenyenyuszit. Amikor meg akarta vásárolni, döbbenten tapasztalta, hogy a pénztárnál 66 Ft híján az újságban feltüntetett ár kétszeresét számlázták. Miután panaszt tett, kiderült, hogy az újságban a háromjegyű ár első és harmadik számjegyét véletlenül felcserélték. Mennyit kell fizetnie Andrásnak, ha megveszi az árut?


2013. nov. 3. 17:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Medve? De néha te magad vagy, aki más témát hoz fel.

Egyébként, hogy ôszinte legyek, nagyon büszke vagyok, hogy van egy honfitársam, aki ilyen jól megfejtette a feladatot. Az olyanok miatt mint te, van jó hírnevünk a világban, és tartják sokra a tudósainkat.

2013. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Elnézést, az elôzô mondatom miatt. Édesanyám mindig azt mondta, hogy nem szabad azt mondanom, hogy "te", mert az lekicsinylô és csúnya, ezért módosítánám. Kend-re vagy uramra.
2013. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nekem valahogy jobban hangzik, ha simán úgy írod, hogy "te", a kend meg az uram kicsit öregítően hangzik(ilyenkor én már egy idősebb emberre gondolok kend kb 50 felettinek, az uram meg kb 30 felettinek). És 15 vagyok, így szerintem nyugat irhatsz "te"-t :). (Bocs, hogy tegeztelek, de neten én mindig így szoktam, ha nem tudok kort.)
2013. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De a mondandóm lényegét a személyes névmáson túl megértetted, ugye?
2013. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Természetesen :).
2013. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!