Valaki segít ebben a két egyenletben? :O 9-3x+4x-10=12 15-10x+8>-12-3x

Előre is köszi!:)

2013. nov. 9. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

leírod még egyszer az egyenletet?

kérlek!

1215 van a - után és a végén mi az a > jel?

írd le még egyszer!

2013. nov. 9. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:

ha nem ,akkor nem

a bal oldalon.-3x+4x=1 x

9-10=-1

1215+8=1223

-10 x marad

vagyis

x-1=1223-10x

11x=1222

1222/11=x

2013. nov. 9. 18:22
 3/3 anonim válasza:

9-3x+4x-10=12 /összevonok

x-1=12 /+1

x=13


15-10x+8>-12-3x /összevonok

23-10x>-12-3x /+12

35-10x>-3x /+10x

35>7x /:7

5>x

2013. nov. 10. 07:34