Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia? Nem szeretnék megoldást...

Kémia? Nem szeretnék megoldást, csak segítséget!

Figyelt kérdés

5. Egy 0,5 dm3 térfogatú edényben oxigéngáz van. A hőmérséklet 25°C. Az edényben a nyomás 90 kPa. Hány gramm oxigén van az edényben? ( megoldás: 0,58g)


felírtam az egyesített gáztörvént, hogy pV=nRT, így kijött, hogy n=0,01816, majd felírtam, hogy M=m/n, M-hez beírtam a 16 g/molt, behelyettesítettem, de még így is csak ~0,3 g a megoldás. hol rontottam el?


Továbbá


9. Egy 4 literes tartályban 3 liter folyadék van, melynek gőznyomása 20°C-on 15 kPa

a.) Mennyi a nyomás a tarályban?

b.) mennyi lesz, ha 1 liter folyaékot kiengedünk?

c.) mennyi lesz, ha 2,8 g nitrogén gázt nyomunk a tartályba?


ezt sajnos szinte elkezdeni sem tudom, és a megoldások sincsenek megadva :/


2013. nov. 13. 14:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elsőt ott, hogy a nyomás mértékegysége, a pascal newton/négyzetméterben van definiálva, tehát az edény térfogatát stílszerű lenne átváltani köbméterbe:


0,5dm^3=0,5*10^(-3)m^3.


A másikban sajnos nem tudok segíteni, de szerintem ez nem kémia, hanem inkább fizika feladat.


Talán úgy kellene elkezdeni, hogy a litereket átváltod térfogategységbe; 1 liter=1 négyzetdeciméter. Hátha így beugrik valami :)

2013. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!