Egy okos matekosra lenne szükségem, aki esetleg tud segíteni?

Figyelt kérdés

Ez a feladat, de hozzá sem tudok kezdeni :/


Bizonyítsuk be, hogy a paralelogramma oldalainak négyzetösszege az átlók négyzetösszegével egyenlő.


Előre is KÖSZÖNET a segítőkész embereknek !!!



2013. nov. 18. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. A koszinusztételt kell alkalmazni a két oldalra az alapon fekvő szögekre külön-külön, és az egyenleteket összeadni. Mivel az alapon fekvő szögek kiegészítő szögek, koszinuszuk azonos abszolút értékű de ellentétes előjelű, emiatt a tételben szereplő a*b*cos(szög) típusú tagok épp kiejtik egymást, és marad az oldalak négyzetösszege (mind a négy oldalé).
2013. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a két átlóra kell felírni a koszinusz tételt, a többi stimmel. :-)
2013. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem én is ugyanezt mondtam.
2013. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak értelmezésbeli különbség van kettőnk közt abban, hogy mit jelet valamelyik oldalra felírni a koszinusz tételt.

Mivel az oldalak által bezárt szögekre érvényes az, hogy kiegészítő szögek, ezért az én értelmezésem szerint az átlókra felírt koszinusz tételek vezetnek eredményre.


Ha

a, b - a két oldal

α - általuk bezárt szög

e, f - a két átló

akkor a két egyenlet

e² = a² + b² - 2ab*cosα

és

f² = a² + b² + 2ab*cosα


Ezeket összeadva jön ki az az eredmény, amit nagyon helyesen te is említettél.


Az oldalakra felírt koszinusz tétel az én értelmezésem szerint úgy kezdődne, hogy

a² = ...

illetve

b² = ...


DeeDee

*******

2013. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves DeeDee, ez csak nézőpont kérdése. Minden egyenletnek két oldala van, és azt hiszem, egyértelmű, hogy hozzád képest én a másik oldal szempontjából fogalmaztam meg a dolgokat. Nem az átlót, hanem a háromszögek két oldalát és a közbezárt szögeket említettem. Innentől kezdve ez grammatika és nem matematika, és mivel a kérdező azóta nem jelezte, hogy nem jött ki neki a megoldás, feltehetőleg így is átment az üzenet.
2013. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!