Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kiszámoltam az alábbi algebrák...

Kiszámoltam az alábbi algebrák eredményeit. Megnéznétek hogy jó lett e?

Figyelt kérdés

5/2x-4 - 3/x+2 - 12/x*2-4=-1/2(x+2)


[(2) -1/x][1/x+1-1/2x-1 -(1)]=-2/x


még ma mert hnap irok dogát és ellenőrizném ,hogy jól tudom e.


2013. nov. 25. 16:40
 1/1 bongolo ***** válasza:

Én a wolframalpha.com honlapot javaslom, ha ellenőrizni akarsz valamit.


Először is itt a gyk.hu-n is meg a wolframalpha-n is úgy kell leírni az algebrai kifejezéseket, ahogy a számítógépeken, ahol nincs több soros tört, azokon is meg lehet érteni. Ez annyit jelent, hogy zárójelezni kell, hogy mi van a számlálóban és mi a nevezőben. Az x négyzetet meg nem úgy szokás írni a számítógépen, hogy x*2, hanem úgy, hogy x^2. (A csillag szorzást jelent.)


Az első feladatot ha megpróbálom kitalálni, hogy mi lehetett, akkor abból ez jön ki:

[link]


Szóval ha jól fejtettem meg a feladatot, akkor nem -1/(2(x+2)), hanem -1/(2(x-2)) a megoldás. (A wolframalpha-ban az "Alternate forms" alatt találod.)


A második feladatnál nem tudom, mit akar jelölni a zárójeles 2 meg 1, azt nem is próbálom kitalálni...

2013. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!