CCl4 (szén-tetraklorid) molekulájának milyen a polaritása, és hogy milyen színnel oldódik a jód a szén-tetra kloridban?

Figyelt kérdés
A választ előre is köszönöm :)

2013. dec. 2. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
a polaritása apoláris,mert a négy ligandum(klór)megegyezik,illetve,mert nem kapcsolódik nemkötő elektronpár a központi atomhoz(a klórhoz) és ibolya színnel oldódik benne:)))
2013. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Apoláris, mert az összes kovalens kötés polaritása azonos (mindegyik C-Cl kötés), a polarizáltság iránya viszont páronként ellentétes, ezért kioltják egymást, az eredő dipólusmomentum 0. (így hívják a polaritásra jellemző fizikai mennyiséget). A jód ebben az anyagban lila színnel oldódik, mint általában az oxigént nem tartalmazó apoláris oldószerekben.
2013. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. dec. 2. 18:55
 4/19 anonim ***** válasza:

az 1. válaszoló vagyok,még ezt leírom:

-mivel megegyezik a négy ligandum és nem kapcsolódik nemkötő elektronpár a szénhez,így a molekula szimmetrikus,ezért apoláris:)))

2013. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:))
2013. dec. 2. 18:58
 6/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy apróságokba kötök bele, de az aceton is szimmetrikus mégis poláris. A polaritás és a szimmetria nem feltétlenül van kapcsolatban egymással.
2013. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
pedig kapcsolatban van egymással,pl.a vízmolekula nem szimmetrikus,mert van két pólusa,így poláris,asszimetrikus
2013. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
a 7. vagyok,az aceton nem szimmetrikus,mivel nem egyformák a ligandumok
2013. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Persze, értem én, ezért írtam hogy nem feltétlenül(!) van kapcsolat. Ilyen egyszerű molekuláknál mint a víz, még használható az összefüggés. De nagyobb szerves molekuláknál már semmi közük egymáshoz.
2013. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Márpedig szimmetrikus az aceton, a C=O kötés síkjában van szimmetriatengelye.
2013. dec. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!