Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Pénteken kaptam házi feladatra...

Pénteken kaptam házi feladatra angolból egy levél írást. Esetleg ha valaki érti elmagyarázza nekem vagy segíteni benne?

Figyelt kérdés

You are planning a trip to Paris. You friend recently stayed at a hotel there and was very pleased with it. Write to email to your friend aking for more information about the hotel. Choose three ideas from activity C. Your email should be between 80-100 words.


use set phrases to say why you are writing:

-use set phrases to say why you are writing(e.g. I am interested in ....so.....I want some information about.....I'd like to know....)

-use words/phrases to list your guestions(e.g. firstly,first of all,next,then,also,finally)

-don't use direct questions only. Use indirect guestions, too(e.g.Can/Could you tell me...?, Do you know...?)

-end by saying thanks and mentioning that you'd like a reply as soon as possible.



2013. dec. 8. 13:41
 1/4 II.Dartheon ***** válasza:

Nos.. egy utat tervezel Párizsba, a haverod nemrég egy hotelben volt ott, amivel ő nagyon elégedett volt.

Írj neki emailt (a havernak), hogy mondjon többet a hotelról. Válassz 3 ötletet "C"programból; és az emailnek 80-100 közt kell lennie.

Egy levelet kell írj, amiben olyan kifejezést használj.. hogy miért írsz.. ott fent van a kifejezés.

használj szavakat=kifejezéseket a kérdéseid listásázásra.. tehát valahoyg úgy, hogy "először is, ezt ezt kérdezem." aztán később "másodszor, azaz secondly ez ez a krédésem" és utoljára pedig: lastly, i want to know that...

Ne hasnálj direkt kérdést.. ha érted mi az .. tehát amikor érdekel h mennyi az ára 1 éjszakának ne azt kérdezd h "how much is one night in the hotel?" hanem Can you tell me.... tehát kell neki felvezetést adni. pl. hogy tudod-e, meg... meg tudnád-e mondani.. ilyesmi.


Ja és köszönd meg a végén, és mond azt neki a végén hogy szeretnéd ha olyan hamar visszaír, ahogy csak tud.


Kb érthető volt? ha nem írsz privit? kössz :D

2013. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen érthető a feladat mostmár.Hálás vagyok érte,hogy segítettél.
2013. dec. 8. 14:37
 3/4 II.Dartheon ***** válasza:

igazán nincs mit :)

További szép napot neked :)

2013. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont kívánom! :)
2013. dec. 8. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!