Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a hátérértéke (analízis)?

Mennyi a hátérértéke (analízis)?

Figyelt kérdés

[link]


KÖSZÖNÖM ELŐRE IS! :)



2013. dec. 13. 10:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha nem haragszol akkor kihasználom felajánlásod! :D Azonban most belekezdtem de szerintem valamit elrontottam mert ln(itt mínusz van). Te hogy csináltad volna? [link]
2013. dec. 14. 20:43
 12/17 A kérdező kommentje:
Amúgy mit tanulsz? Én most vagyok elsős Szegeden programtervező infón.
2013. dec. 14. 20:49
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem hiába 1/x integráltja ln|x| (abszolút érték!). Ezeket ki is tetted szépen mindig csak a végén hagytad el. Ezeket betéve helyes lesz.


De ennél komolyabb baj van itt: nézzed meg a függvény grafikonját: pólusa van 2-ben! Ekkor nem folytonos a függvény itt és nem is integrálható ezért. Szét kell bontani két intervalumra 2-nél és két integrált kiszámítani, de ezek az integrálok se léteznek, hisz 2-ben a függvény végtelenbe tart (nem korlátos). Tehát itt impropiús integrált kell számolni. (az integrálok limesze 0-től a-ig és b-től 3-ig, ahol a->2- és b->2+)

2013. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
BME - mérnökinformatika, úgyszint elsős.
2013. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi! :) És mi a véleményed az oktatásról? Hány pontod volt amikor felvettek, illetve milyen tantárgyaid vannak? Milyenek a gyakorlatvezetőid? :)
2013. dec. 14. 21:36
 16/17 anonim ***** válasza:

453 ponttal jöttem ide, az oktatás nekem egyelőre tetszik. Az oktatókra részemről nincs panasz.


Tantárgyaim:

Bevezetés a számításelméletbe (lineáris algebra, komplex számok, gráfok és számosság): a gyakorlatok kicsit gyengék voltak szerintem, csak a nagyon alapfeladatokat vettük át, de ez részben azért van, mert a kurzusom sem volt túl erős és szükségük volt rá. De azért az elmélet rendszerezésére jók voltak, a kisebb foltokat és félreértéseket mindig sikerült a gyakvezemnek orvosolnia és közben külön oldogathattam más feladatokat.


Analízis: A gyakorlatokat én kedveltem, mert a gyakvez mindig kicsit más szemléletben átvette az elődadás fontosabb részeit és néha kis plusszot is mondott. Az viszont nem tetszett, hogy nem igazán volt arra idő, hogy mi gondolkozzunk, hanem a gyakveznek kellett darálnia a feladatokat, hogy végére érjünk. Annak a részének annyira sok értelme nem volt szerintem. Mondjuk itt pedig az volt, hogy a kevésbé jó képességű/előismeretű társaim teljesen elvesztették a fonalat (mondjuk legtöbbjük nem is nagyon nézték át előtte az előadás anyagát tehát szerintem részben ők is hibások voltak ebben)


Digitális teknika (kódolások alapjai és logikai hálozatok): a gyakorlat jó volt. Tényleg jófej volt, lehetett gondolkodni a dolgokon és nekünk kellett kitalálni dolgokat. Mondjuk nem egyszer kellett a villamos osztálytársomhoz menni, mert előadáson néhány gyakorlati dolgot nem nagyon magyaráztak el. (Pl. hosszasan szó volt arról, hogy mi az a hazárd meg hogy keletkezik, de azt nem mutatták még, hogy hogy kéne megtalálni - bár lehet ha kicsit jobban feküdne a tárgy, akkor magamtól is rájövők).


Programozás: Az előadó nagyon jó volt, hiába tudtam mindent az első pár órából azért élveztem az előadásait. Volt gyakorlat, ami nekem annyira nem tetszett: a gyakvez se volt túl jó abban, hogy előadja a feladatot és csak hallgatni, hogy ezt hogy kéne leprogramozni elég unalmas és értelmetlen volt számomra, ezért általában nem figyeltem és otthon magamtól vettem át a feladatokat. Laboron viszont magadtól lehetet haladni és segítséget kérni, ha elakadtál ami nagyon jó volt. De amúgy a honlapon bőven voltak példák, megoldásokkal, amikből lehetett gyakorolni szóval összeségében nagyon hasznosnak éreztem a tárgyat.


Mikromakroökonómia: Utáltam az egész tárgyat, sok értelme nem is volt, a tanár is szerintem inkább konkrétabb gazdasági kérdésekről szeretett/tudott volna beszélni, de hát valaminek le kell húzni az átlagomat.


De alapvetően meglepően barátságosak és jófejek voltak a gyakvezetők és én nagyon élveztem az egyetemet még ha néha tényleg összetorlódott minden. Sokkal jobb volt, mint gimnázium utolsó két éve, átlagom is jobb lesz, ha vizsgáimat nem rontom el, pedig azért nem volt olyan rossz átlagom gimiben sem.


Neked milyen volt az első féléved? (És elnézést, azt hiszem kicsit regényesre sikerült a válasz.)

2013. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nekem 398 pontom volt/van, de én nem tettem emelt szintű érettségit.


Tantárgyak:


EU alapismeret: potya 2 kredit, könnyű, jófej tanár, minden sima.


Kalkulus/Analízis: előadás nagyon jó volt, segítőkész volt, minden sima, a gyakorlat egy kicsit lassú volt és csak a könnyebb feladatokat dolgoztuk ki. 1 ponton múlott hogy ne keljen vizsgáznom menni. Ezért vagyok itt! :D Sebaj.


Diszkrét matematika: halmazelmélet, ítélet-, predikátumkalkulus, számosságok stb. Ez elvileg egy potya tantárgy, azonban sikerült (előre is elnézést) a legköcsögebb tanárt kiválasztani (meg kellett volna előre kérdeznem hogy a nagyobbak kit ajánlanak gyakvezetőnek) és lehet hogy úszni fog a tantárgyam (még nem javította ki a pótZH-t). A második ZH-nál én az UM csoportba voltam (úgyis mindegy) a másik csoport az MH volt (minden hiába) ebből szerintem mindent elmondtam... :(


Programozás: előadó jó fej, lassan részletesen, átrágósan elmagyaráz mindent, gyakvezér átlagos, valami hiányzott az órából, nem tudom mi.. :/


SZAR (=számítógépes architektúrák): microarchitektúrán keresztűl, perifériákon át minden ami hardver stb. Ez egy átlagos tantárgy, én annyira nem szeretem, szóban is kell belőle felelni, majd meglátjuk milyen lesz.


Nagyjából azt hiszem ennyi. Nekem a BME-t ajánlották, azonban nem szeretem (sajnos) Budapestet mint várost/fővárost, illetve hosszú lenne az út, drágább lenne minden. Ha vége ennek a félévnek, akkor előre kérdezősködni fogok a nagyobbaktól hogy kihez menjek gyakra, illetve óráról órára átnézem azokat az anyagokat is amit nem kérnek minden héten (analízisből minden héten volt ZH pl.).


Én is megírtam a kis regényemet! Összességében jól érzem magam, de csalódott vagyok, hogy lehet hogy egy gyakvezért miatt csúszok (remélem nem) illetve 1 ponton múlott a megajánlott jegyem! Ja és én az átlaggal nem nagyon foglalkozok, persze szép lenne egy 4-es átlag. Jó tanulást! :)

2013. dec. 14. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!