Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tud itt valaki kémiául? Jól...

Tud itt valaki kémiául? Jól csináltam az alábbi feladatot?

Figyelt kérdés

Szóval:

Ki kellett számolni 52 g standardállapotú CO2-nek a térfogatát.

Én úgy csináltam, hogy felírtam, hogy standardállapotban a hőmérséklet 25C°, a nyomás 0,1 Pa, és ha az anyagmennyiség 1 mol, akkor a térfogat 24,5 köbdeci. De nekem az jött ki, hogy az 52 g CO2 kb. 1,2 mol, ezért a 24,5-öt is megszoroztam 1,2-vel és az jött ki, hogy 29,4.

Jól csináltam?


2013. dec. 13. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Bizony, ez egy tökéletes megoldás. Ilyen egyszerű. :) (Bár azt nem tudom, hogy az elején minek írtad fel a standardállapothoz tartozó hőmérsékletet és nyomást, de végül is tök mindegy. Sőt, igazad van. Ha hirtelen nem tudsz nekikezdeni egy feladatnak, mindent fel kell írni, ami a feladat szövegéből kiderül, hátha fontos.)
2013. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ezek szerint értem :) Csakmert tegnap órán is csináltunk ilyen feladatokat kémián, de akkor még nem értettem, mert a tanár mindig így ömlesztve ír fel mindent a táblára, én meg úgy nem tudom követni, hogy most mi miért van ott...És ezért én mindig felírok mindent :)
2013. dec. 14. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!