Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy kis segítséget kérhetnék...

Egy kis segítséget kérhetnék érvelés íráshoz? (többi lent)

Figyelt kérdés

" Mutassa be 2 szépirodalmi mű jövőről alkotott elképzeléseit! Szeretné ha ezek beteljesednének? Miért igen, miért nem?

"


Eddig ha érvlést írtam és kellett bele irodalmi példa akkor csak megemlítettem, azzal támasztottam alá az érvemet. Viszont most ahogy elnézem az egésznek az alapja lesz maga az irodalmi mű és az én véleményem csak úgymond másodlagos. Mos akkor kiválasztok műveket (mondjuk az ember tragédiáját) leírom, hogy miről szól úgy nagyjából, és leírom mivel értek egyet, mivel nem?

Mert ez így nekem nagyon fura, mint mondtam eddig a műveket csak az érvek alátámasztására kellett használni...


Köszönöm a válaszokat előre is!!!



2013. dec. 15. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Én már eleve azt sem értem, hogy miért kell irodalmi példákat felhozni és miért nem elég a saját véleményed. De ebben az esetben igen, pl veszed az Ember Tragédiáját és Huxley Szép új világát és összehasonlítod, elmondod a véleményedet róluk.
2013. dec. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!