Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » FIZIKA! Valaki segítsen nekem...

FIZIKA! Valaki segítsen nekem három feladat megoldásában!? ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

Figyelt kérdés

Sajnos jegyet kapunk a feladatokra, és két jegy között állok.

1, Egy motoros a tervezett túrájának a felét 50 km/h átlagsebességgel, második felét 80 km/h sebességgel tette meg összesen 4 h alatt. Mekkora volt az átlagsebessége?


2, v0=20 m/s

v= 0 m/s

(delta)t= 4 s

------------------

a=?

s=?


3, Egy álló autó 3 m/s^2 gyorsulással indulva 8 s ideig gyorsít, majd ezután egyenletesen mozog tovább 5 percig és ezután fékezve megáll. Mekkora a gyorsulása fékezéskor, ha 5 s alatt áll meg? Mekkora utat tett meg összesen? Mekkora az egész útra vonatkoztatott átlagsebessége?


Mielőtt kapnám az oltásokat, hogy mással csináltatom meg a házimat.. Ezt a hármat nem tudom megoldani. Szenvedek a fizikával, nem tudom megérteni ezeket.. 16 feladatból álló feladatsort kapunk, holnap le kell adni.. jegyre megy. Szeretnék normális jegyet kapni, próbálok küzdeni érte..

Aki olyan rendes és segít a megoldásban, annak minden hálám! KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!!:)



2013. dec. 19. 20:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

BOCSÁNAT MÁR HOGY FÉL10KOR NEM ÚGY ÉRTELMEZEK MINDENT, AHOGY ÉPPEN KELLENE.

szóval tudok olvasni.. csak éppen megkérdeztem, hogy összeadás vagy kivonás és miből mit..

de elnézést kérek, nem akartam.

2013. dec. 19. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!