Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek! 1 db 4cm átmérőjá...

Matek! 1 db 4cm átmérőjá kábelhuzal úgy helyezkedik el egy csőben hogy a kábelek érintik a cső falát és egymással pedig ciklikusan érintkenek. Határozza meg a cső átmérőjét. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném!! :D

Teljes kérdés itt található , a és b része van :

[link]

(E/17-es)


2014. jan. 20. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy a körök középpontjait összekapva kapsz egy 1 cm oldalú négyszöget, kiszámolod mennyi az átlója, amiből kijön, hogy az gyök2 (mert ugye a^2+b^2=c^2 -> a+a=c^2 -> c=gyök2), és ez a távolság két olyan kör középpontja között, ami nem érintkezik, és mivel ez egy vonalban van a kör átmérőjével, ezért hozzáadunk még 1 cm-t, mert még ugye a két nem érintkező kis kör sugara hiányzik a nagy kör átmérőjéhez, szóval 1+gyök2 lesz a végeredmény, ami kb 2,4cm
2014. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Rajzoltam is hozzá, remélem látszik mire gondoltam :D

2014. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na jó, a színek nem látszanak.. :D Van egy kék vonal, ami a zöld vonal fekete négyzeten belülre eső része, ill. van egy lila vonal, ami a zöld egyenes két nem érintkező körön belüli része.
2014. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És a lila egyébként nem releváns, csak amolyan fun fact :D Mert ugye nem kell hozzá, hogy kiszámoljuk, mert az ábrán látszik hogy a zöld D egyenes az a kék egyenes+a kis kör sugara kétszer (a két szélén). Ennyi volt, befejeztem, nem írok többet. :D
2014. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez a feladat milyen könyvből való?
2016. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!