Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás, Légy jó mindhaláli...

Fogalmazás, Légy jó mindhalálig. Help?

Figyelt kérdés
misi nevében kell levelet írnom a szüleinek MUNKÁT KAPTAM címmel és bekírni kinél mennyiért dolgozott stb..ötlet? Nem kérek olyat, hogy el kéne olvasnod aztán tudnád mert elolvastam és tudom a Pósalkynál felolvasást és o.társa korrepetálásA DE érdekelne, hogy mit tanácsoltok, milyen ötleteteitek vannak satöbbi foglamazáshoz.. mire figyeljek. (pl..: anyját tegzte vagy magáztaa, hogy szólította stb..)

2014. jan. 23. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia !

A felolvasásért Misi 3 forintot kap egy hónapban, a tanításért pedig 2 forintot.

Tanítani Doroghyékhoz jár, hetente két alkalommal, Pósalaky úrhoz minden nap jár 5 és 6 óra között.

Az akkori szokás szerint Misi magázta a szüleit, nem tegezte, mint általában ma a gyerekek.

Nagyon udvarias hangon írt nekik.

Kedves szüleim !

Nagy öröm ért a héten itt Debrecenben. Erről szeretnék beszámolni kedves szüleimnek.

Szobatársam, Nagy úr pénzkereseti lehetőséget ajánlott fel nekem, egy idős, vak úrnak kell felolvasnom minden nap.


Az osztályfőnököm, Gyéres tanár úr pedig egy gyengén tanuló osztálytársam otthoni tanítására kért fel.

Mindkettőért pénzt kapok,/ itt leírhatod, mennyit/ így nem kell kedves szüleimet terhelnem azzal, hogy pénzzel segítsenek.

Jól tudom, hogy otthon nagy szükségben élnek.

Ha valamit vennem kell, vagy a mosónőt kifizetni, azt is meg tudom tenni a keresetemből.

Talán haza is tudok küldeni belőle, ha jól gazdálkodom, és nincs annyi kiadásom.

Az osztálytársaim és az ismerőseim szemében is sokat "nőttem" amiatt, hogy gyerek létemre pénzt keresek.

Remélem, kedves szüleimnek is örömet okoztam ezzel a hírrel, és jó szívvel gondolnak rám.

Talán valahogy így próbáld megírni, ha olvastad, érzed a hangulatát a regénynek és egy kicsit bele is tudod képzelni magad a főhős életébe.

2014. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)
2014. jan. 29. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!