Sin, cos, tg 240° mennyi, ha nem használhatok számológépet?

Komplex számos feladatban találkoztam ilyennel, 300°-ot pl. úgy számoltuk, h -60°, ez -120°-nak se tudom, így nem tudom.
2014. jan. 26. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

próbáld megtanulni a nevezetes szögek értékeit pl: 30 60

90 fok. rajzold fel az egységvektort és nézd meg hol veszi fel ezeket az értékeket.

pl cos 60=1/2 de a cos 300 is 1/2 A rajz sokat segít ebbe.

2014. jan. 26. 21:20
 2/5 anonim ***** válasza:
És az egységkör felrajzolásánál az miből látszik, hogy az előjel pozitív-e vagy negatív?
2014. jan. 26. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:

cos α: az α szöggel elforgatott i egységvektor első koordinátája, sin α a második koordináta. (Definíció.)


240° a 3. síknegyedben van, ott az 1. és a 2. koordináta is negatív, tehát cos 240° < 0 (első koordináta) és sin 240° < 0 (második koordináta).


sin 240° = -sin(240°-180°) = -sin 60° = -√3/2


cos 240° = -cos(240°-180°) = -cos 60° = -0,5


tg α = sin α / cos α, ha cos α ≠ 0. (Definíció.)

Tehát a 3. síknegyedbeli szögekre tg α > 0


tg 240° = tg(240°-180°) = tg 60° = √3

2014. jan. 26. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy videó-klipen próbálom elmagyarázni:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

Vagy itt van egy munkalap:

[link]

2014. jan. 26. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

nézd ezt át:

[link]

2014. jan. 27. 12:58