Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kőszívű ember fiai, Baradlayné...

Azalmodo kérdése:

Kőszívű ember fiai, Baradlayné fogalmazás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jövőhéten kedden írunk egy jellemző fogalmazást, de nincs ötletem hogy mit írjak bele, és hogy azt hogyan fogalmazzam meg.. vagy is vannak ötletem de az kevés lenne..ezért kérem hogy valaki akinek van erre ideje hogy egy A4-es nagyságú oldalnyi fogalmazást írjon Baradlayné jellemzéséről, nagyon megköszönném.

A szempontok : a bevezetésben arról írni hogy miért őt választottam.

A tárgyalásban a jellemzése, mármint úgy értem hogy,pl.: a regény elején engedelmes,szófogadó volt urához stb...

a befejezést azt már megfogalmaztam :)

megköszönném a segítségeket!!



2014. febr. 1. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Szia !

Írhatod: Azért Baradlaynét választottam a regény szereplői közül, mert a jelleme, személyisége nagyon megragadott, követendő például szolgál számomra.

Erős, határozott asszony volt, aki ellent mert mondani férje akaratának, a végrendeletében meghagyott utasításait felülbírálta és a saját akaratát érvényesítette fiai jövőjével kapcsolatban.

Igen, ahogy írtad: Házasságuk éveiben kénytelen volt teljesíteni férje elvárásait, az ő irányításának engedelmeskednie kellett, akkor nem sok beleszólása lehetett a családi élet alakulásába.

B. Kazimir halála után azonban eljött az ő ideje !

Baradlayné férjével ellentétben haladó szellemű, okos asszony volt, meghallotta és megértette a kor üzenetét, átlátta a társadalmi és politikai változások szükségességét, a haza érdekét.

Ennek szellemében akart cselekedni, fiait is e cél érdekében mozgósította, amikor elérkezett az idő.

Eltökélt, elszánt, a gyermekeiért mindvégig áldozatokra is képes anya jelenik meg előttünk a regényben, Baradlayné személyében.

De megmutatta érző szívét is, amikor Ödön szerelmét, Arankát pártfogásába vette és nem állt boldogságuk útjába többé, mint ahogy azt férje tette.

Számára nem a rang, a vagyon volt a mérce, Arankában a tiszta, őszinte, hűséges, odaadó szerelmest is meglátta.

Gyengédsége mutatkozott meg akkor is, amikor Jenőt, legféltettebb, legkedvesebb, legkisebb gyermekét maga mellett akarta tudni a vészterhes hónapokban.

Nagyon jól tudta, hogy Jenő álmodozó, művészlélek, nem való fegyver a kezébe, ezt nem is várta el tőle.

Richárdot azonban a harcba küldte, a haza védelmére szólította fel, az anya adta ki a jelszót, "nyergelj, fordulj" !

A szabadságharc idején rettegve, aggódva gondolt veszélyben lévő gyermekeire, de a maga módján ő is kivette részét a feladatokból.

A Baradlay kastélyt kórházzá alakította és átadta a sebesült katonák ápolására.

Írhatod még, nem tudom mennyi fér bele a saját gondolataidon kívül: Az utolsó, nagy megpróbáltatás volt Baradlayné számára, amikor elvesztette legfiatalabb fiát, Jenőt. A kőszívű ember bosszújának tudta be, aki a legkedvesebbet szólította magához, hogy az ellentmondást megtorolja.

Biztosan sok minden eszedbe jut még: Baradlayné Edittel való kapcsolatáról is írhatsz ! Vagy arról, hogyan segít az elszegényedett, nyomorgó Alfonsinén az utolsó fejezetben .

Próbáltam segíteni pár gondolattal.

2014. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, örök hála :)
2014. febr. 1. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!