Fizika házi?! Nem tudom megcsinálni. = (

Figyelt kérdés

Hellosziasztok. 3 feladat van fizikából holnapra, de beteg voltam és nem értem az új anyagot.


1. Izobár folyamatban a gáz 10kJ munkát végzett, miközben a környezetből 30kJ hőz vett fel. Mekkora volt a gáz belső energiájának a változása? Hogyan változott a gáz térfogata, illetve a hőmérséklete?


2. Izobár folyamatban a gázon végzett munka 2kJ volt, miközben a gáz 10kJ hőt adott le a környezetének. Mekkora volt a gáz belső energiájának a változása? Hogyan változott a gáz térfogata, illetve hőmérséklete?


3. Egy dugattyúval lezárt hengerben a gáz nyomása 1.2 MPa. A gázt állandó nyomáson 3dm³-rel kisebb térfogatra nyomtuk össze. Mekkora munkát végeztünk a gázon?


Előre is köszi. 16/F


2009. dec. 6. 11:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!