Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Németesek! Jó így ez a levél...

Németesek! Jó így ez a levél nyelvtanilag?

Figyelt kérdés
Hello xy! Ich schreibe jetzt an dir, denn interesirre mich, wie geht es dir? Wohin möchtest du mit mir am sommer reise? Was möchtest du in urlaub machen? Ich möchte nach Stuttgard fahre aber nur wenn das wetter ist gut. Oder fahren wir ans meer. Dort immer sehr heiß ist. Schreib bitte! Bis Bald:xx
2014. febr. 3. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Stuttgard helyet Stuttgart.


A főnevek kisbetűvel írtad nagy helyett, ez nagy hiba.


Mást így nem láttam első ránézésre

2014. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2014. febr. 3. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem én is

Ich schreibe jetzt an dICH, denn es interessiert mich, wie es dir geht? Wohin möchtest du mit mir Im Sommer reisen? Was möchtest du iM Urlaub machen? Ich möchte nach Stuttgart fahren aber nur wenn das Wetter gut ist. Oder wir können ans Meer fahren. Dort ist es immer sehr heiß. Schreib bitte bald! Liebe Grüße

2014. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szórendre vigyázz
2014. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Mostmár jobban fogok figyelni a szórendre meg a nagybetűkre ment a pacsi:)
2014. febr. 3. 21:59
 6/7 anonim válasza:
A Németek nem használják azt, hogy hello. Helyette azt írd, hogy Halo xy, a mondat. A németek a levélben a megszólítás után vesszőt tesznek és után írják a mondatot. Az nem helyes ha felkiáltó jelet teszel.
2014. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a figyelmeztetést!:)
2014. febr. 4. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!