Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szabó Magda: Abigél című...

Tajkamaj kérdése:

Szabó Magda: Abigél című regényével kapcsolatos kérdésekben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1, A regényben hol szerepel a papírcsillag és a foltos bársonykutya ?

2,Kik tanították a számtant ill. a természetrajzot?

3, Ginát melyik iskolába küldték (cím, teljes név)

Előre is nagyon szépen köszönöm :D



2014. febr. 7. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Párszor már olvastam a könyvet, mivel részben erről kaptam a címet. A gond az, hogy ezek az információk ha jól rémlik nem hangzanak el. (Olvasd el a könyvet hülye kérdések helyett!)

Mivel a főhős Gina, az ő szemszögéből van bemutatva a dolog. Na most mivel ő neki fogalma sem volt, hova viszi az apja, a cím sem kerülhetett elő. És egy fiktív iskola, ezt se szabad elfeledni.

Számtan óra nem kerül szóba. Francia, ének, latin, magyar, történelem, testnevelés van említve.

Az első pontot meg végképp nem tudom, honnét vetted....

2014. febr. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vdori4 válasza:

1. sehol

2. nem mondták

3. vidékre a Matulába(az azt hiszem, református iskolába)

2014. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelentéktelen információk a könyvben, de benne van.

1. papírcsillag: András-napi "csillagírást" terveztek a lányok a hálóteremben, azaz párnájuk alá tették a csillagot, hogy este letépjék egy lábacskáját, ami kijelöli jövendő férjük nevét.

bársonykutya: ezt vette Torma Piroska Ginának karácsonyi ajándékként

2. számtan: Kerekes András, természetrajz: Éles.

2014. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!