Egy 5,4m hosszú, 360 cm széles, 2m 70cm magas szobát ki akarunk festeni. Mennyibe kerül, ha a mester négyzetméterenként 2,50 $-t kér? (Az ablakok és az ajtók kerülete mintegy 6 négyzetméter, a padlót nyilván nem kell lefesteni).


Megoldható e a szoba fűtés azzal a fűtőtesttel, amely 60 köbméteres lakóteret képes befűteni?



2014. febr. 23. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?


A plafon: 5.4 * 3.6 = 19.44

Az oldalak: (2 * 5.4 + 2 * 3.6) * 2.7 = 48.6

Összesen: 19.44 + 48.6 - 6 = 62.04

Ár: 62.04 * 2.50 = 155.10$


Fűtés:

Térfogat: 5.4 * 3.6 * 2.7 = 52.488

Vagyis kisebb, mint 60 köbméter.

2014. febr. 23. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Hetedikes vagyok

2014. febr. 23. 17:55