Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Profi matekos segítségét kérném!?

Profi matekos segítségét kérném!?

Figyelt kérdés

J18-as feladat


[link]


2014. febr. 23. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem profi matekos kell, hanem jós egy üveggömbbel, mert nem egyértelmű a feladat.


Az világos, hogy van Hiányzó (H), Tejfog (T) és maradandó fog (M), de az már nem, hogy jelölni kell-e a lyukas fogat (pl TT - Tejfog Tömött, TLY - Tejfog Lyukas), vagy csak a HTM jelölést használni.


Ha csak HTM jelölés akkor

a, 3^20*2^8 lehetséges változat van. (az első húsz fognak három lehetséges állapota van, az utolsó viszont már csak H vagy M lehet)

b, nem igaz

2014. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"utolsó nyolc"
2014. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Hát szerintem 24 féle képp és van 2 egyforma.
2014. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok: Zoliman akkor engem is világosíts már fel, mert akkor én sem értem.
2014. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem lehet 24... csak ha a tejfogakat nézzük: lehet, hogy hiányzik lehet, hogy megvan lehet hogy lyukas. Az 3^20 lehetséges változat
2014. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vurugya béla ***** válasza:

Ez a szürke példatár végéről van, tehát a megoldáskötetben is megnézheted. De leírom a megoldást azért - régebben már többször magyaráztam ezt a feladatot :)


Ebben a korban max. 28 maradandó fog lehet, ebből 20 nem nőtt ki, azaz lehet még tejfog is.

Akkor:


8 fogon lehet 4féle jelölés (hiányzik, lyukas maradandó, tömött maradandó vagy ép maradandó)


és 20 fogon lehet 7féle jelölés (hiányzik, lyukas tej, tömött tej vagy ép tej, lyukas maradandó, tömött maradandó vagy ép maradandó)


Azaz elvileg 4^8*7^20 lehetőség. Ez bazi sok, több mint 24, ezért lehet, hogy mindenkinek különböző a táblázata.

2014. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vurugya béla ***** válasza:

Hibás volt egyik mondat, helyesen:


Ebben a korban max. 28 maradandó fog lehet, ebből 20 lehet. hogy nem nőtt ki, azaz lehet még tejfog is.


bocs...

2014. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!