Profii matekos kérem segítsen!?


Most tanuljuk még csak a kamatos kamatot, erre feladat egy ilyen feladatot.. Vagy rém egyszerű vgy én vagyok hüyle hozzá...:/


Két évre takarékba tettünk 400 ezer forintot, éves lekötésre. A második év végén 552

ezer forintot vehettünk fel.

a) Hány %-os volt az átlagos éves pénzgyarapodás?

b) A második évben a kamatláb 5 százalékponttal nagyobb volt, mint az elsőben.

Hány % volt az első évben a kamatláb?

c) Az infláció átlagosan évi 9% volt az eltelt két évben. Hány forintot ért az 552 ezer

forint két évvel korábban?



2014. febr. 19. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:

a) 400000*(1+x)^2 = 552000

1+2x+x^2 = 0.13

Másodfokú egyenlet, megoldod x-re, majd szorozd meg 100-zal, hogy %-ot kapj!


b) 400000*(1+x)*(1+[x+5]) = 552000

1+x+5+x*x^2*5x = 0.13

Szintén másodfokú egyenlet, hasonló módon megoldod.


c) x*0.91^2 = 552000

x = 552000/(0.91^2)

2014. febr. 19. 20:15