Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érettségi -érvelés?! (többi lent)

Érettségi -érvelés?! (többi lent)

Figyelt kérdés

Még van három évem érettségiig, de már most beleugrott a tanárunk az érvelésbe. Amit háát... nézegettem, de már most eldöntöttem, biztos nem ezt fogom választani, amikor odakerülök!


Segítséget szeretnék kérni! Én pl a 2006-os februári érettségi feladatában néztem az érvelést, amiben ez a feladat: "„[…] minden remekmű megfilmesíthetetlen. […] A filmtörténet tanúsága szerint kanonizált1 irodalmi

szövegből egészen ritka esetben formálódott csak jó film – az eredetivel egyenértékű pedig, akár a

fehér holló.”

(Báron György filmkritikus)"


Mit lehetne erről írni?? Esetleg valakinek kész érvelése?! Nagyon megköszönném!!!!



2014. márc. 2. 01:02
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem tobb szalon lehet elindulni:


- a filmben csak tortenest, akciot, parbeszedet lehet visszaadni, viszont a konyvben nagy szerepe van a szereplok gondolatainak, erzelmeinek, belso vivodasainak, amit filmben nem nagyon lehet visszaadni


- a konyv szabad teret ad az olvaso ertelmezesenek, elkepzeleseinek, mig a film kesz tenyek ele allitja (hogy kepzelte el a rendezo a dolgokat)


- a film egy - masfel oraba probal belesuriteni 300 - 600 oldalas konyveket, emiatt sok reszt ki kell dobni


- hozzal fel adott eseteket erveknek, mikor egy klasszikus mubol egy egesz mas hatasu, hangulatu film lett; pl Victor Hugo: A nyomorultak, es a regeny alapjan keszult film (ami most jelent meg kb egy eve)


sok sikert :)

2014. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!