Hogyan bizonyithato az alabbi egyenloseg?

arcctg 1/9 + arcctg 4/5 = 3pi/4

2014. márc. 14. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik ez a bizonyítás:

[link]

2014. márc. 14. 22:00
 2/2 bongolo ***** válasza:

Tudjuk (mondjuk a függvénytáblából), hogy

ctg(α + β) = (ctgα · ctgβ - 1)/(ctgα + ctgβ)

Legyen

x = ctg α

y = ctg β

ezekkel

ctg(α + β) = (xy - 1)/(x + y)

α+β = arcctg( (xy - 1)/(x + y) )

Mivel

α = arcctg x

β = arcctg y

ezért ezeket behelyettesítve ezt kapjuk:


arcctg x + arcctg y = arcctg( (xy - 1)/(x + y) )


Ebből már kijön...

2014. márc. 14. 22:06