Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó a német házim nyelvtanilag?

Jó a német házim nyelvtanilag?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem németet tanulni a suliba (nem vagyok jó benne) és kell írni egy 50 szavas házit a zsebpénzedről hogy kapsze és azt hogy mennyit.


Ich bekomme nicht Taschengeld, aber bekomme ist 5000 Ft Kindergeld meine Vater im Monat und wenn kaufe Trinke und zu essen dann bekomme ist geld mein Mutter.


Eddig jó?

Ha nem írd le kérlek mi a rossz és megpróbálom kijavítani jóra



2014. márc. 19. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ich bekomme kein Taschengeld, sondern (hanem) mein Vater bekommt fünftausend Forint (5000 Ft) Kindergeld im Monat. Wenn ich Geld für Essen oder Trinken brauche

(ha ételre v. italra szükségem van pénzre), bekomme ich Geld von meiner Mutter (akkor az anyukámtól kapok pénzt). Magyarul hogy írnád? Az apukád kap minden hónapban ötezer Ft családi pótlékot?

2014. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget[ :) ] mert a családból senki nem tud németűl, és ma nem volt a német tanár mer fogászatra vitte az osztályát.
2014. márc. 19. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagyis te nem kapsz zsebpénzt, hanem a szüleid adnak pénzt, ha kell ételre v. italra
2014. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdés jó az hogy Ich jetz sammeln auf den Skellekton Modell.
2014. márc. 19. 17:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval azt akarom íni hogy én most csontváz modellre gyűjtök
2014. márc. 19. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Ich spare (für)
2017. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!