Gyök (4x-2) + gyök (4x+2) =4 megoldása levezetéssel?


2014. ápr. 15. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

()2 -re emelsz

4x-2 + 2*gyok(16x^2 - 4) + 4x+2 = 4

gyok(16x^2 - 4) = 2-4x

()2 -re emelsz

16x^2-4 = 4 -16x + 16x^2

16x = 8

x = 2

2014. ápr. 15. 20:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezzel csak annyi baj van, hogy a jobb oldalon nem lett négyzetre emelve.
2014. ápr. 15. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy régi minta, más számjegyekkel:

[link]

2014. ápr. 15. 20:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, most már világos! :)
2014. ápr. 15. 20:39