Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázza hogy...

Valaki elmagyarázza hogy hogyan jönnek ki az alábbi eredmények? Matek?

Figyelt kérdés
Ez a vektor összeadása és kivonása...

2014. ápr. 19. 16:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Le van fotozva, de nem tudom hogy kell ide feltölteni a képet....XD valaki pls.... :) :( :(
2014. ápr. 19. 16:09
 2/11 anonim ***** válasza:
Feltöltöd pl kepfeltoltes.hu-ra, majd belinkeled.
2014. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 19. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, a végre sikeresen feltöltött képen, több hiba is van. Például az ábrán a b vektor irányát megfordítva lesz igaz több eredmény is. Most akkor miben higgyünk? Az ábrának vagy a leírásnak?

Itt találsz néhány minta feladatot:

[link]

Például ezt meg tudod nézni?

[link]

Ezeken jobban megértenéd, mint a hibás ábrán.

2014. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy az ábra rossz, vagy azok, amiket melléírtál, például b+d az nem 0, hanem vagy 2b, vagy 2d. 0 akkor lenne, ha ellentétes lenne az irányuk.
2014. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
XD mi így tanultuk tehát a tanár mondta :(
2014. ápr. 19. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
nem vagyok egy matek zseni,de azt még én is látom,hogy ez rossz..vagy legalább is én teljesen másképp tanultam..
2014. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Sajnálom, hogy a kérdező nem fogadja el a tanácsunkat. Én így próbálom részletesen elmondani az igazságot:

[link]

2014. ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hunsnowboarder ***** válasza:

Nyilván a tanár adja/mondja el rosszul. Még csak véletlenül sem lehet, hogy Te rajzoltál, jegyeztél meg valamit rosszul....

Na szóval mivel eredményekre kérdezel először is meg kellett volna adni a vektorokat külön külön, hogy lássuk az irányukat. Azaz a vektor ábrája, b vektor ábrája, stb. Láthatóan a b vektornak fordítva van jelezve az iránya (lefele helyett felfele néz). Ha mégis jó lenne az irány (felfele néz) akkor viszont az vektornak a végére kell helyezni az összeadásnál (a+b). Akkor viszont az f vektor hibás.

2014. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

És akkor ezek az eredmények hogy jönnek ki?

[link]

2014. ápr. 22. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!