Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika! Hibás a tankönyvi...

Fizika! Hibás a tankönyvi feladat?

Figyelt kérdés

Az országúton 80 km/h sebességgel haladó autót egy 100 km/h sebességgel haladó motor követ. Fölöttük, de tőlük lemaradva 250 km/h sebességgel velük egyező irányban egy helikopter halad alacsonyan.

Az úton mérve mekkora távolságra van a helikopter a motortól abban a pillanatban, amikor a motor 500 m-re van az autótól, ha a motor akkor előzi meg az autót, amikor éppen felettük halad el a helikopter.


A tankönyv megoldásnak 750 m-t ír, nekem viszont mindenhogy 3750 m jött ki. A különbséget abban véltem felfedezni, hogy a tankönyv tényleges sebességgel számol, míg én relatív sebességgel számoltam. Melyik a helyes?



2014. máj. 1. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
3750 a jó, a megoldókulcsban valszeg lemaradt a hármas.
2014. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
3750
2014. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!