Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Koordináta geometria háromszög...

Koordináta geometria háromszög köré írható kör?

Figyelt kérdés

Van egy háromszög A(-5;6) B(2;-4) C(0;11)

Igazából két kérdésem lenne:

Irányvektort mind1 hogy melyikből melyiket vonom ki?

Pl: BC(c1-b1;c2-b2) az jó úgyis hogy CB(b1-c1;b2-c2)?

Végülis ugyan azok a számok jönnek ki csak az előjelük más. Viszont ha ez így jó akkor nekem mikor a háromszög köré írható kör középpontját kéne kiszámolni meg majd annak a sugarát nagyon nem jó számok jönnek ki. Pl más CB-vel számolt én BC-vel és nem ugyan az jött ki.



2014. máj. 6. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy BC vagy CB iranyvektort veszel. Ugyan az.


A koreirhato kor kozeppontja az oldalfelezo merolegesek metszespontja. Eleg ezek kozul kettot kiszamolni. Ebben az esetben a BC vagy CB normalvektor lesz. Meg egy pont kell, az adott oldal felezopontja, es kijon az adott oldalfelezo meroleges egyenlete. Eleg kettot kiszamolni es azok egyenletrendszerenek megoldasa a kozeppont. A sugar a kozeppontbol az egyik csucsba huzott szakasz.


Remelem segitettem :)

2014. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól mondja az 1-es.

Van egy olyan apróság, hogy ha mondjuk CB vektort nézel akkor (b1-c1;b2-c2) ez annyiban fontos, hogy ezzel határozod meg a vektor irányát (c-ből b-be megy vagy b-ből c-be). Jelen feladatban amíg jól jelölöd(mint a két példádban is) nincs jelentősége de egyébként nem mindegy, hogy melyik pontból melyikbe tart a vektor.

2014. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem, bár így csináltam de mégis sztem hülyeség jött ki.
2014. máj. 6. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!