Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Koordinátageometria! Hogy...

Koordinátageometria! Hogy találjam meg egy háromszög Magasságvonalát, ha csak a csúcsainak a koordinátái vannak megadva? (lent. )

Figyelt kérdés

A (1;4)

B (5;-2)

C (-3;-2)

ebből hogy találhatnám meg a a Magasságvonalak egyenleteit?


(megköszönném ha valaki részletes leírást vagy egyenlet vagy akár lerajzolná nekem)


Köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 26. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Felírom az A csúcson átmenőjét, a többit ezek alapján fel kell, hogy tudd írni.


Az A csúcshoz tartozó magasság a BC oldalra merőleges. Számítsuk ki a BC irányvektort:


BC->=((-3-5);(-2-(-2)))=(-8;0). Ez az irányvektor merőleges a magasságvonalra, ezért ez az irányvektor az egyenes normálvektora lesz, tehát az egyenlete:


-8x+0y=


Kérdés, hogy mi megy az egyenlőségjel után. Annak a pontnak a koordinátáit kell behelyettesíteni x és y helyére, amelyik pont illeszkedik az egyenesre, ez esetben az A(1;4) pont lesz:


-8x+0y=-8*1+4*0=-8, tehát -8x=-8, -8-cal osztva mindkét oldalt az x=1 lesz az egyenes egyenlete (vagyis az az egyenes, ami merőleges az x-tengelyre, és 1-ben metszi).


Innen szerintem menni fog a többi is. Ha van még kérdésed, tedd fel bátran!

2014. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is megmutatok egy magasságvonalat:

[link]

2014. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségen, nagyon aranyosak vagytok!
2014. ápr. 26. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!