Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Németül 80 szó nyári tanfolyam...

Németül 80 szó nyári tanfolyamról? (házi)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt a házit kaptam holnapra, hogy 80 szavas levélben érdeklődnöm kell a nyári autós iskoláról.


A feladat pontosan:


Sie möchten mehr Informationen über die Ferienfahrschule bekommen (Termine, Kosten des Kurses, Gruppengröße, Kosten des Hotelzimmers, Freizeitmöglichkeiten). Schreiben Sie eine E-mail an die Ferienfahrschule und bitten Sie um Informationen.



Én idáig próbálkoztam a feladattal, de feladtam mivel nem ment. (Ezért ilyen későn rakom fel, mert eddig azt hittem menni fog).


Én valahogy így gondoltam a magyar részét amit át kellene fordítani (távpontok) de lehet nem jó, szóval átalakítható nyugodtan :) .


Kedvem uram, (hivatalos levél, szóval "ön"-zni kell)


Az ön iskolája által meghirdetett nyári vezetési tanfolyamról szeretnék érdeklődni.

Kíváncsi lennék a tanfolyam pontos dátumaira, pontosabban még a tanfolyamok mely napszakokban zajlanak a tanfolyamok és a szállás foglalás időpontjára.

A tanfolyamok árára, minden költséget beleszámítva.

Kíváncsi lennék még, hogy a tanfolyamban mekkora létszám van, vagy hogy több létszámú csoportokba van külön jelentkezési lehetőség?

Továbbá még a szabadidős tevékenységek érdekelnének.

Várom a levelét.


Tudom, hogy több mint 80 szó, de minden leírtam ami eddig eszembe jutott.


Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni a németre fordításában. :)



2014. máj. 12. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:

"(hivatalos levél, szóval "ön"-zni kell) "

Ezt csak magamnak írtam le mert gondolkoztam, nem szerettem volna benne hagyni. :)

2014. máj. 12. 20:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgára készülsz? :)

Vannak úgynevezett "panelmondatok", amiket szó szerint be lehet magolni és gyakorlatilag bármilyen levelet kapsz is, bedobhatóak.

Például "Az Ön a hirdetését az újságban olvastam, és rögtön arra gondoltam, telefonálhatnék vagy írhatnék Önöknek". Meg ilyesmik.

2014. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem nyelvvizsga, csak sima házi, a tanárom említette ezeket a mondatokat, (panelmondatokat) de volt olyan kedves csak holnap árulja el őket miután mindenki beadta a levelet. :S
2014. máj. 12. 22:35
 4/4 A kérdező kommentje:

mármint holnap árulja el hogyan is lehet ezeket szépen beszúrni a levél elejére.

De még mindig örülnék ha valaki segítene ezt megcsinálni!:)))

2014. máj. 12. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!