Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne pár kérdésem az egri...

Zltmmikls10 kérdése:

Lenne pár kérdésem az egri csillagokkal. A könyvet olvastam, de ezekre a kérdésekre a választ nem tudom. A kérdéseket sorban adom meg (idő szerint)?! (csak mondom 51 kérdésnek nagy részét megcsináltam, ezért lesznek kihagyások időileg. ez 2. résztől

Figyelt kérdés

Mi történik Gyula várában? Miért kiabál az öreg Cecey Gergellyel?

Hol és hogyan házasodott össze Gergely és Éva?

Mi a szerepe az egri várnak?

Hogyan és kik ejtenek foglyul a törököt?

Miért hallgatja ki Dobó? Mik zavarják a kihallgatást?


2014. máj. 14. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvastad a könyvet, de ezek a válaszok egyszerűen kimentek a fejedből. Hihető. Mi a szerepe az egri várnak? - nyilván elfelejtetted.
2014. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.

Gyalu várában, és nem Gyula várában ! Gyalu a mai Románia területén, Erdélyben van, ide száműzte a szultán Buda elfoglalása után az özvegy Izabella királynét. Ide követte őt udvarhölgyeként Cecey Éva. A királyné férjhez akarja adni Évát Fürjes Ádámhoz, akit a lány nem szeret.

Gergely ezt megtudva ide érkezik, és Mekcsey segítségével megszöktetik Évát az esküvőről.

Gergely, amikor megérkezik, beszél az idős Ceceyvel, Éva apjával.

Számon kéri tőle ígéretét, amelyet még gyerekkorukban tett neki az apa. Az idős Cecey ugyanis neki ígérte Éva kezét, amikor megmentette őt a török fogságból.

Gergely 300 aranyát is visszaköveteli tőle, amit meg is kap, de haraggal válnak el.


2.

A lányszöktetés után Vajda-Hunyad várába mennek, itt házasodnak össze és indulnak tovább Konstantinápolyba, nagy kalandjukra, Török Bálint kiszabadítására.

3.

Az egri vár szerepe az, hogy a Felvidék kapujának tartották. Tehát, egy katonai szempontból fontos végvára volt akkor Magyarországnak.

Ha Eger elvész, a törökök előtt megnyílt volna az út a Felvidéki városok felé.

A törökök felett aratott győzelem miatt egész Európa ünnepelte az egri hősöket.

4.


Talán arra vonatkozik a kérdés, amikor a várbeliek elfogják az áruló Hegedűs hadnagyot és embereit.

Ekkor a törököket, akiket a víztározónál be akarnak engedni a várba az árulók, megölik, egyet hagynak életben csak, tanúnak.

Persze több helyen van a regényben török foglyul ejtés, nem tudom, melyik kellene esetleg még ?

5.


Itt sem tudom, kit hallgat ki Dobó ?

Talán ismét Hegedűs hadnagyról, az árulóról van szó ?

Őt a tisztekből álló bírság hallgatja ki és ítéli halálra.

2014. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezekre gondoltam. Nagyon sokat segített ez nekem. És nagyon köszi a válaszokat. :)
2014. máj. 15. 06:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok-sok szívesen !
2014. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!