Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2014 Magyar érettségi, érvelés...

2014 Magyar érettségi, érvelés. Ki járt hozzám hasonlóan?

Figyelt kérdés

Nos, az történt, hogy a feladat kiírása az olvasmányélmények megnevezését kérte, 2-3 példával. Én pedig( mivel azt gondoltam, h beugratás, hiszen mindig műveket kértek eddig: 2-3 irodalmi művet) nem is írtam bele konkrét szerzőt és címet, hanem saját élményeket: mint például szép kiejtési verseny. Hát amikor már megláttam a megoldó kulcsot rosszul lettem, de amikor az eredményemet megtudtam... Legyen elég annyi, hogy közelről súroltam volna a 100%ot, de így 80-at kaptam. Ugyanis a tartalmi rész az kapásból -16 pont.

El vagyok szomorodva.


2014. máj. 28. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az irodalmi érvelés alapja, hogy műveket használsz, nem saját élményt. Ennyi erővel felesleges az irodalomoktatás nem gondolod?

Beugratás pedig nincsen az érettségin,nem igazán értem miért gondoltad ezt.

2014. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Olvasmányélmény= mű amit te eddig elolvastál. Teljesen jogos volt a pontlevonás.
2014. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az olvasmányélmény elég egyértelműen azt jelenti, hogy az általad olvasott irodalmi alkotásokból kérnek példát.
2014. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 reptoid ***** válasza:
Ezek szerint teljesen jó az érettségi. Lemérte a szövegértésedet. Az lett volna ciki, ha ilyen szövegértéssel együtt kaptál volna közel 100%-ot.
2014. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oké, de a feladat nem volt egyértelmű. Nem csak irodalmi műveket lehet ezalatt érteni. Én 3 példát írtam, ami saját élményem az irodalommal.
2014. máj. 28. 20:28
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint rajtad kívül mindenki számára egyértelmű a feladat:D

Olvasmányélmény. Mit lehet ez alatt érteni, ha nem azt, amit mi is leírtunk?

Ha csak simán saját élmény lett volna, akkor persze, jó lenne az is, amit írtál. De OLVASMÁNYélményt ír.

2014. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De hát már többször is elmondták neked, hogy mit jelent ez a szó. Se nem mű, se nem élmény, hanem olvasmányélmény. A műtől az különbözteti meg, hogy elolvastad, és nem csak beírtad a GYIK-ra a házi dolgozat beadási határideje előtt este 10-kor, hogy "ki az a baradlay rihard és micsinál FONTOS SÜRGŐS!!!?", az élménytől meg az, hogy olvasmányhoz kötődik.
2014. máj. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az olvasmányélmény szóban mi nem egyértelmű?
2014. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
OK, igazatok van. Egyébként az évfolyamról sokan vagyunk, úgyhogy azért nem mindenkinek volt egyértelmű. Nektek igen, szóval Ti valószínűleg jó eredményt kaptatok volna. Köszi a válaszokat.
2014. máj. 30. 11:10
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért szívesen elküldeném valakinek az írásomat, ha kíváncsi közületek valaki rá... Lehet ha elolvassa is ugyanaz lesz a véleménye, de lehet persze, hogy változni fog.
2014. máj. 30. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!