Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bulgakov: Mester és Margarita...

Bulgakov: Mester és Margarita : Van egy rész, amit nagyon nem értek. Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
Amikor megölik Júdást, és Pilátus azt mondja, h ő ölte meg, akkor igazat mond? Ha igen, akkor a titkosszolgálat vezetője tudott róla? Ha nem tudott róla, miért ment a görög nőhöz? Ha tudott róla, akkor az egész csak színjáték? Nem értem.
2010. jan. 3. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor mondta a titkosszolgálatosnak, hogy vigyázzon Júdásra, burkoltan arra kérte fel, hogy ölje meg, és amikor mondta, hogy tartozik neki (azzal a pénzel amit a koldusok közé szórt), akkor ezt fizette ki. És akkor Afranius azért ment a görög nőhöz, hogy az csalja ki Júdást a városból. Bár ez csak az én feltevésem, nem tudom igazából, de így logikusnak tűnik. Meg aztán Pilátus arra gondol este, hogy ezzel a "megkésett tevékenységével akarja jóvátenni mulasztását" (vagyis Jézus elítélését). Ez erre is utalhat. Egyébként kötelezőként olvasod vagy csak úgy?
2012. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!