Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Légy jó mindhalálig c....

A Légy jó mindhalálig c. regényből kéne válaszolni az alábbi kérdésekre de nekem valahogy nem megy. Át bújtam az összes könyvet, internetes cikket de semmi. HELP ME PLEASE! Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

1.Milyen szerepük van a félreértéseknek a cselekmény alakulásában?Keress idézeteket,és ezzel világítsd meg a félreértések okait!

2.Elemezd a város és a kollégium összetartozását és különállását! /Pl.:Igazgató és a csendőrök találkozása/

Előre is köszönöm :)



2014. júl. 13. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Átbújtad az összes könyvet? Az eredeti regényt is?
2014. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen elolvastam!A kérdést is értem de válaszolni valahogy nem megy,nem tudom megfogalmazni :/
2014. júl. 13. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !

2. kérdés

A város és a kollégium összetartozására jellemző, hogy Debrecen utcáit úgynevezett "kápsáló diákok", kolduló, diákok járják.

Találóbb kifejezés inkább adományokat gyűjtő diákokról beszélni, hiszen "természetbeni" adományokat, főleg élelmiszert gyűjtenek ők a kollégium lakói számára.

A Debreceni Református Gimnázium kollégiumában többnyire szegény emberek tehetséges, jó képességű gyermekei laknak, akiknek ellátásáért a szülők nem fizetnek.

Tehát a város lakossága támogatja az itt élőket.


A Református Gimnáziumot, mint a nevében is benne van, a Református Egyház tartja fenn, működteti, finanszírozza, tehát pénzügyileg gondoskodik róla.

Mint ilyen, a várostól független intézmény, úgynevezett autonómiája van, ez önrendelkezési jogot jelent.

Ezért fordulhat elő, hogy a városhoz tartozó csendőröket az igazgató nem köteles beengedni az intézmény falai közé.

2014. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,már csak az első kérdésre kell választ találnom :)
2014. júl. 15. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!