Valaki leírná hogy kell ezt a feladatot elvégezni? , Gondoltam egy számra. Ha kivonjuk belőle a 18%-át és hozzáadjuk a gondolt szám 2/3-át, akkor 1784-et kapunk. Melyik számra gondoltam?


2014. júl. 13. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

0,82x+2/3x=1784 /*3

2,46x+2x=5352

4,46x=5352 /:4,46

x=1200

2014. júl. 13. 12:43
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy lett a 0.18-ból 0.82? Amúgy köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál.
2014. júl. 13. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100-18=82 (azért 100ból, mert a 100% a teljes)
2014. júl. 13. 13:10