Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Laborban a hőálló főzőpoharak...

Laborban a hőálló főzőpoharak mégis mennyire hőállóak? Hány fokig bírják? Ha egy pontom melegítem eltörnek mint a többi üveg?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugye a kemcsovet is bele szoktuk tartani a gazego langjaba,az 1100-1400°C. Utana nem torik el. Ha viszont rogton vizbe tenned a felhevult kemcsovet, eltorne. A lenyeg, hogy egyenletesen tudjon lehulni. A sima hoallo uveg, es markas uvegalapanyagok kozott vannak fizikai-kemiai elteresek. Simax,Pyrex, Bomex, Duran, Ilmabor ezeka fobb laboratoriumi hoallo uvegeszkozokak alapanyagai. Fokent boroszilikat 3.3, neha 5.3 tipusuak.
2014. júl. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer télen fagyott szét egy üveg

Votl benne víz és megfagyott és szétrepedt

2014. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak hevíted, attól nem törnek szét
2014. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hőálló üveget,mozgatva kell gázlángba tartani,attol kisebb a valoszinűsége,hogy eltörjön.nem mindegy az üveg formája sem,a kerek aljúak jobban bírják,hát a főzőpohár nem az.hőálló üvegeket,talán a kémcsövet leszámítva,nem szokás közvetlen lánggal melegíteni!!nagy a repedés veszély.erre ott van pl a porcelán izzítótégely.hőközlő közeget szokás használni,pl főzőpohárnál un azbesztháló hiányában fémlapra szort homok is megfelel(nálam).fém üveg közvetlen nem érintkezhet.lásd un fürdők.homok,olaj,víz,stb
2014. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krill válasza:

Mi fűztünk teát gázlángon laboredényben. Bírja.

Többnyire az volt a halála amikor le ejtettem :D

Üresen nem melegítettem soha, de kémcsővel játszottam pirolízist.

2014. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!