Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika feladat. Segítenél...

Matematika feladat. Segítenél kérlek?

Figyelt kérdés
Számítsuk ki az ABC háromszög B és C csúcsának koordinátáit, ha az A csúcs koordinátái:(1;2) és két magasságvonalának egyenlete 2x-3y+1=0 és x+y=0

2014. aug. 28. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Segítségként itt van a megoldás menete, és az eredményei:

[link]

Ugye ennyi segítség elegendő?

2014. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a segítséget, már értem.

A Geogebra program nekem is megvan, de nem tudom hogy tudsz ilyen pontos vonalakat húzni? Talan ha tudnám abrazolni sokkal konnyebben menne a matek, mit javasolsz hogy tudom kitanulni a program hasznalatat?

2014. aug. 29. 01:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A matekérettségin nem lesz nálad geogebra.

Kockás papíron kéne megtanulnod ábrázolni.


Bejelölöd az A pontot és a két egyenest.

Ezután nagyjából merőlegest rajzolsz ezekre az egyenesekre, ami átmegy az A ponton.


Így van egy elég jó rajzod.

2014. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Például nagyon sok videó is van ebben a témában. Innen is elindulhatsz, az én videóimtól:

https://www.youtube.com/user/Zsiga41/feed

Bármilyen konkrét feladatban nagyon szívesen segítek.

2014. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom megnezem a videokat !
2014. aug. 30. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!