Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná nekem mondani,...

Valaki el tudná nekem mondani, hogyan kell exponenciális és logaritmus egyenleteket oldani? Mert itt ülök fölötte, és őszintén szólva fogalmam sincs. Írok két példát, de nem kell megoldani, csak elmagyarázni, hogyan is kellene hozzákezdenem.

Figyelt kérdés

9x+6x=2.4x

(az x-ek a kitevőket jelölik)


log5+log(x+10)-1=log2(21x-20)-log(2x-1)


2010. jan. 17. 16:14
 1/1 anonim válasza:

I. a 9-et és a 6-ot célszerű felbontani 2-esre és 3-asra. a 4-et is fel tudod így bontani.

ezek után már csak úgy kell rendezgetni az egyenletet, hogy mindkét oldalon egy alap legyen, az alapok pedig megegyezzenek, ekkor már csak a kitevőket kell leírni, így már könnyen megoldható.

röviden ennyi lenne. ahhoz, hogy részletesebben mondjam, el kellene kezdenem megoldani neked, mert csak úgy tudom megmutatni.

2012. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!