Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika háziban segítene...

Fizika háziban segítene valaki? (elektromos töltés)

Figyelt kérdés

A feladat szövege:

Két részecske egymástól 10 cm távolságra van .Az egyik részecske töltése q₁ a másiké 8 C (coulomb). Ezek a részecskék egymásra 10 N erővel hatnak.Határozd meg a q₁ részecske töltését!

Coulomb törvényét kell alkalmazni?Nem értem milyen képlettel kell kiszámolni.A tanár magyarázatát nem értem mert nem beszél tisztán magyarul.(Kárpátaljai vagyok)Ha valaki lenne olyan szíves elmagyarázni annak nagyon megköszönném!


2014. szept. 3. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Igen a Coulomb-törvényt kell alkalmazni, csak át kell úgy rendezni, hogy az egyenlőségjel egyik oldalán csak az ismeretlen töltés szerepeljen:


F=k*q1*q2/r^2 megszorozzuk r^2-tel, hogy eltűnjön a nevező:

F*r^2=k*q1*q2 most meg elosztjuk k-val és q2-vel is:

F*r^2/(k*q2)=q1 és ebbe kell behelyettesíteni az SI-re váltott mértékegységekkel, vagyis a cm-t méterbe váltjuk át:


q1=10N*(0,1m)^2/(9*10^9 Nm^2/C^2 * 8 C)=1,389*10^-12 C.


Érted így?

2014. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi:


[link]

2014. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!