Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt kiszamolni,...

Hogyan kell ezt kiszamolni, (a²+1) ²=?

Figyelt kérdés
Nem ertem:o

2014. szept. 9. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez definíció szerint =(a²+1)*(a²+1), és a tanult módon felbontotd a zárójelet.
2014. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szoval (a²)²+(1)²? Vagy?:o
2014. szept. 9. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Nálad okosabb emberek kiszámolták ezt a képletet, amelyet levezetek, de a az első és utolsó részét írd le, és keretezd be, mert tudni kell / illik !!!

(a + b)² = (a + b) x (a + b) = a² + ab + ab + b² =

a²+ 2ab + b²

(Ugye a szorsás azt jelenti, hogy minden tagot az egyik oldalról megszorzol minden taggal a másik oldalról...)


Tehát pl.

(3 + 5)² = 3² + 2x3x5 + 5²

Most te jössz, helyettesítsd be te a saját példádból a képletbe az "a"-t és a "b"-t.

2014. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jo.Koszonom szepen, hogy segit, de nem jutottam vele elorebb.Nemet nyelven tanulom es a matek amugy sem az erossegem, de azert koszonom.Majd kerek olyantol segitseget aki megmondja, hogy hogy kell kiszamolni ezt a peldat, mert nem segitett amit leirt, nincs benne a lenyeg amit en nem ertek, (2)² ez.Na mindegy Koszonom a semmit:D
2014. szept. 9. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
a^4+2a^2+1, a ^ a hatványozást jelenti.
2014. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor össze kell szorozni, tehát (a2)2 = a4
2014. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező: az a gond, hogy nem lehet elmagyarázni 50000 példát, és megjegyezni sem tudsz ennyit.

Ezért kellene egy keveset GONDOLKODNI. Ez az, amit te nem akarsz.


Az (a+b)² -et leírták ugye neked, de ezt tudnod is kellene. Ha nem tudod, tanuld meg nagyon gyorsan!


Ezek után már csak annyit kell tenned, hogy beírod a példádban az "a" helyére az "a²"-et, a "b" helyére pedig az 1-et és kiszámolod ugyanúgy.

Nem túlzottan nehéz feladat, de szívesen segítünk, ha kell.

Nem az a cél, hogy mi szuper módon megoldjuk helyetted, mert attól mi leszünk okosak, és nem te.

2014. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam h oldjatok meg helyettem.Istenem. megkerdeztem hogy hogyan kell kiszamolni. ... mert nem tudtam, ennyire egyszeru kerdest tettem fel
2014. szept. 11. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!