Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matekosok! Hogy kell ezt...

Matekosok! Hogy kell ezt kiszámolni? Az eszem megáll!

Figyelt kérdés

Kérem csak olyan írjon, aki tényleg képben van!

Szal -300 ezer forintos egyenlegem volt kb februárban.

Felvettem 200 ezer forint fizetési előleget, h kevesebb legyen a hitel kamata illetve neki álltam törleszteni.

Így lett -100000.

Mellette jött a 150 ezer nettó bérem, amiből levonták már a 33 ezer forint fizetési előleg egy részét.

Így +50 ezer lett az egyenlegem pár napon belül.

Aztán én úgy kalkuláltam, h "180 ezret kaptam" szal 130-at költöttem el, 50 ment félre.

Kicsit fura, de ha végigvezeti az ember akkor valahogy kijön a végén, h mire gondoltam.

Egyszerű példa:

1. hónap

Egyenleg 0

Előleg 100 ezer

Egyenleg 100 ezer

Fizetés 84 ezer(16 ezer már levonva)

Egyenleg 184 ezer.

Elköltök 100 ezret mintha nem lenne levonás.

Marad 84 ezer.

Utána megint jön a 84 ezer, ami így 168 ezer.

Megint 100-at költök, marad 68 ezer.

Jön a 84 ezer, lesz belőle 152.

Majd 136, 120, 104.

Itt megint elköltök 100 ezret és marad a 4 ezer.

Utolsó részlet, már nem 16-ot, csak a 4-et vonják.

Szal 96 ezret küldenek fizetésképp.

Ami így 100 ezer és ott vagyok ahol kezdtem.

Na én is így toltam, h 150-et küldtek, de 180-at költöttem.

Vagyis papíron, mert ebből 50 ezret félreraktam és úgy számoltam, h fél év és letelik a hitel.

Hiszen 6*50 az 300.

Eltűnik az f előleggel.

De nem mert bekavart a következő:

A szokásos pénz helyett nem utaltak csak 100 ezret.

Ugye ettől függetlenül én úgy számoltam, h 180, mert ígérték, h jön a pénz, majd köv hónapban.

Mikor láttam az egyenlegem tudtam, h hozzá kell adni 80 ezret, mert annyit nem utaltak.

Aztán végül 80 helyett utaltak 50-et, mert ugye az utolsó részlet még benne volt, de igazából eddig is csak képzeletben volt ott a pénz.

Na most 0-án kellene lennem.

Ehhez képest nem, mert mínuszban vagyok pont 30-cal.

Na most ez h jön ki?


Köszönöm előre is!



2014. aug. 2. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Huhh, végig se olvastam, de szerintem ezt inkább a pénzügyek kategóriába kellett volna kiírnod. A bankok ugyanis olyan magas szintű matematikával számolnak, amelyet még egy matematikus professzorbrigád sem képes értelmezni.
2014. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehet azt kellene, mert szerintem én feltaláltam egy új szállodás/pékes sztorit.
2014. aug. 3. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!