Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná magyarázni -...

Valaki el tudná magyarázni - úgy, mintha egy tanár tenné - az időmértékes verselés lényegét?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Az időmértékes verselésben a hosszó és a rövid szótagok váltakoznak szabályosan.


Nos ez lehet hogy neked édes kevés, de azért leírtam...

remélem segítettem legalább egy kicsit...

2014. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hú de rég tanultam...

Az időmértékes verselés felbontható verslábakra. Versláb: szótagokként szétbontod, és megállapítod hogy az adott szótag hosszú e vagy rövid. (nem tudom hogy mi e jellemzője a kettőnek, most nem ez a lényeg, ha érdekel, rákeresel).

Ezek alkotják a spondeust és dactilust, amiből következik pl a hexameter.

Ha konkrét választ szeretnél: Az időmértékes verselés verslábakra bontható. Azért időmértékes, mert ritmusosan lehet mondani.

Ha bővebb infóra vagy kíváncsi, ez pontosabban leírja mint én, elképzelhető hogy hülyeséget írtam.

[link]

2014. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Károly György Tamás válasza:
Az időmértékes verselésben a szótagok hosszúsága (magyarban van hosszú és rövid szótag, de japánban például csak egy hosszúság van – mértékegysége a mora) és a szóhatárok megléte (metszet, dierézis) vagy meg nem léte (híd) adja a ritmust. Többnyire a rímelés ellenjavallt.
2014. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!