Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A légy jó mindhalálig-ból kel...

A légy jó mindhalálig-ból kel 1. Kinek a kötetére vágyott Misi! 2. Mit csal ki a lusta Böszörményi Misitől? 3. Miért nem számított csomagra Misi? 4. Mi lett a csomag sorsa?

Figyelt kérdés
5. Kik a bűnösök? 6. Kihez kerül az elveszett kés és ő kinek szánja? 7. Milyen pénzkereseti lehetőséget kínál Nagy úr Misinek? 8. Mennyi lesz a bére? 9. Ki Orczy édesapja ( mi a tisztsége)? 10. Ki ajánlotta be Misit hozzájuk?

2014. szept. 17. 15:51
 1/2 anonim válasza:

Sziaaa!:D

1.Csokonai Vitéz Mihály

2.festéket

3.Mert a családja szegény, így nem tudtak csomagot küldeni Misinek.

4.A szobatársai kibontották a pakkot... pl. Misi cipőbalzsamát( vagy kenőcs volt? nem tudom:D) megette Böszörményi..a többiek meg megeszik a többi ételt amit Misi kapott.

5. Böszörményiék

6. Misihez kerül az elveszett kés, és ő a szemetes mögé ejti..

7.Minden nap felolvas Pósalaky úrnak.

8.Őőőőő.. 10 krajcár:D

9.Na ez jó kérdés!!! Nem tudom, bocsi:|

10.Gyéres tanár úr.

Remélem hogy tudtam segíteni!:D

2014. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

8. kérdéshez kiegészítés: valóban 10 krajcár naponta, tehát egy hónapra 3 forint.

9. Orczy Vilmos édesapja elnök, a Tisza szabályozásával foglalkozó Társaság elnöke.

7. Pósalaky úrnak olvas fel minden délután 5-6-ig Misi, aki egy vak öregúr, nyugalmazott tanácsos

2014. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!