Hány olyan szám van, amely osztható 6-tal 1-1000 között?

A kérdés adott. 6-tal az osztható, ami osztható 2, 3-mal, ezt tudom.

2014. szept. 17. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

1-1000 = -999.


Mi az, hogy -999 között?

2014. szept. 17. 16:20
 2/9 anonim ***** válasza:
1000/6=166db
2014. szept. 17. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
1000/6 ≠ 166.
2014. szept. 17. 16:29
 4/9 A kérdező kommentje:

Az elsonek: ne vagy vicces.

A masodik, harmadik valaszolonak pedig koszonom szepen!

2014. szept. 18. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:

És érted, hogy mit írt le a második és harmadik válaszoló?


Másrészt az 1-es nem vicceket írt. Csak kíváncsi volt, hogy le tudod-e írni normálisan a feladatot, ha valaki kötözködik.

2014. szept. 18. 16:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem egyenlő 166-tal, de az egészrésze annyi, és itt az számít.
2014. szept. 18. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Aha. De attól még nem szabad valótlan dolgokat írni. Helyesen: [1000/6] = 166.


Másrészt mi lenne, ha én 11 és 1000 között lennék kíváncsi a 6-tal osztható számok számára?

2014. szept. 18. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván eggyel kevesebb, mivel a 6 kiesik.
2014. szept. 18. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
De [(1000 - 11)/6] = 164, ami kettővel kevesebb, mint 166.
2014. szept. 18. 21:32