Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítséget kérnék! Nem...

Segítséget kérnék! Nem találom a könyvben azt hogy milyen szerencsétlenségek érik a Jumurdzsákot az amulettje nélkül. Tudtok lécci válaszolni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Benne van a könyvben, csak el kell olvasni.
2014. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De olvastam...talán nem kérdezném ha megtaláltam volna -.-
2014. szept. 20. 17:50
 3/4 Csicsky ***** válasza:

Magyar Elektronikus Könyvtár (Gárdonyi Géza: Egri csillagok):


[link]


Idézek belőle:


- Az amuletért jöttem, - folytatta a török alázatosan.


Megkeresed ezt a részt. Itt kettő meg van említve. Aztán lehet, hogy még máshol is említi őket (és továbbiakat is), ha érdekelnek, akkor a beírod a keresőbe hogy: Jumurdsák (nem Jumurdzsák!).

2014. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Két helyen beszél róla. Egyszer mikor a félresikerült robbantás után a haldokló paptól akarja visszaszerezni egyszer meg az agának a Konstantinápolyi úton.

Az 1.:

Az amulettemért jöttem - szólt a török alázatosan. - Neked az semmi. Nekem benne van minden erőm. Mióta nincs velem, szerencsétlen vagyok mindenben. Házam volt a Boszporusz partján: gyönyörű kis palotám. Azért vettem, hogy öregségemre oda telepedjek. A ház megégett. A benne volt kincseket ellopták. A karomat egy csatában átszúrták. Nézd a bal kezemet: talán örökre nyomorék.

És mutatta a vörös forradást, amely körülbelül három hónapos lehetett.


A 2.

A vitézség szerencse nélkül nem ér semmit. Én mindaddig vitéz voltam, míg megvolt az amulettem. Egy haldokló, öreg bégtől kaptam én azt, csatatéren. Valami hősnek a lelke van benne. Az a hős a próféta mellett harcolt. De a lelke most is harcol azzal, akinél a gyűrűje van. Azután rabul estem, és egy pap elvette tőlem. Míg az velem volt, nem fogott engem se golyó, se kard. Mihelyt az nem volt velem, egyik seb a másik után ért! A tisztjeim gyűlöltek. Apám, a híres Oglu Mohamed budai pasa, elkergetett. Bátyám, a híres Arszlán bég, összeveszett velem. A társaim megloptak. Rabságba is kerültem egypárszor. Elhagyott engem minden szerencse.

2014. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!